Psychodietetyka łączy dwa obszary: ciała i emocji. Świadomość naszych emocji pomaga w dbaniu o własne potrzeby, korzystne dla naszego rozwoju. Świadome dokonywanie wyborów żywieniowych zarówno w oparciu o wiedzę merytoryczną, ale również wiedzę o sobie samym pozwala na odpowiedzenie sobie na proste pytanie „co dobrego zjem dziś na obiad?”
Działanie holistyczne na poziomie diety oraz funkcjonowania psychologicznego pozwala na lepsze efekty i skuteczną, a tutaj rozumianą – trwałą zmianę.
Definicja psychodietetyki według Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu jest następująca: „Psychodietetyka to dziedzina łącząca wiedzę medyczną dotyczącą diet i zdrowia z wiedzą psychologiczną. W takim podejściu praca z klientem polega nie tylko na sformułowaniu najlepszych zaleceń dotyczących diety i aktywności fizycznej, ale także na pomocy we wdrażaniu zaleconych zmian w życie. W psychodietetyce więc, nie tylko doradzamy osobom, jakich zmian dokonać, aby schudnąć, ale również odpowiadamy na pytanie, w jaki sposób to zrobić.”
Dla kogo? Dla osób, które planują lub są w trakcie zmiany swojego sposobu odżywiania się, ale potrzebują wsparcia czy motywacji.
Dla osób, z nadwagą, otyłością lub niedowagą, cierpiących na zaburzenia odżywiania. W sytuacjach, kiedy kolejne diety, nawet te „cud” zawodzą, bo są za trudne, restrykcyjne, a osobie brak sił na ich kontynuowanie.
Dla osób, które mają trudności w kontroli apetytu, „zajadają” stres, własny lęk, „osładzają” problemy
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgoda